PL

 

Zastosowanie band LED

Kibice największą wagę przykładają do szczegółów, a z ekranami SCEO®SportLED jest to możliwe. Wysoka jakość obrazu przekłada się na większe zainteresowanie odbiorców wyświetlanymi materiałami. Dziś sponsorzy reklamują się podczas sportowych wydarzeń, a transmitowane rozgrywki są dla nich okazją do dotarcia do szerokiego spektrum odbiorców.
 
Dlatego też, wykorzystanie tych nośników reklamowych wiąże się z dotarciem nie tylko do samego konsumenta, ale przede wszystkim do  świadomości, która kształtuje jego postawę wobec danego produktu. Ekrany SCEO®SportLED wykorzystuje się zarówno w przestrzeniach zamkniętych, takich jak rozgrywki halowe, jak i w przestrzeni otwartej np. podczas zawodów jeździeckich czy meczów. Powierzchnia band może być różnego rozmiaru i zależy przede wszystkim od charakteru imprezy. Im bardziej jest ona spektakularna, tym więcej widzów zobaczy informacje wyświetlane na bandach.
 
Wybór ekranu determinowany jest przede wszystkim przez wymienione wcześniej czynniki. Jednak ekrany zewnętrzne muszą być odpowiednio zabezpieczone, zarówno z przodu jak i z tyłu, przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, czy wilgocią. Dzięki takiej ochronie można je wykorzystać podczas meczów i innych plenerowych imprez sportowych. Ekrany wewnętrzne nie potrzebują takich zabezpieczeń.
 
Bandy składają się z poszczególnych kabinetów, które mogą być połączone w dowolny sposób, tworząc bandę o dowolnej długości. Na życzenie Klienta można wyprodukować bandę o dowolnej wysokości, zazwyczaj 80-120cm.

Bandy zewnętrzne

Banda do zastosowań zewnętrznych, np. na stadionie piłkarskim, charakteryzuje się jasnością dostosowaną do warunków nasłonecznienia oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Z reguły widz znajduje się w dużej odległości od bandy, dlatego też rozmiar plamki od 10 do 20mm pozwala na wyświetlanie dużych logotypów napisów, animacji itp.

Bandy wewnętrzne

Banda do zastosowań wewnątrz budynków, np. w halach sportowych, charakteryzuje się jasnością na poziomie 700-2000cd/m². Rozmiar plamki wynosi od 6mm do 16mm co pozwala na wyświetlanie logotypów napisów i innych informacji, podobnie jak w przypadku nośników zewnętrznych.  Z reguły widz znajduje się w niewielkiej odległości od bandy.

Oprogramowanie dla band

Wszystkie bandy SCEO®LEDScreen pracują z wysoką częstotliwością odświeżania (powyżej 1000Hz), co doskonale wpływa na czytelność obrazu podczas transmisji telewizyjnych z rozgrywek sportowych. SCEO®Software pozwala na podział bandy na mniejsze elementy i cykliczne wyświetlanie reklam, a nawet rozliczanie czasu reklamowego. 

Transport urządzenia

Do transportu telebimów używane są przenośne skrzynie, tzw. Fligh Case. Powierzchnia przewożonych nośników, koszty transportu i magazynowania są niewątpliwie niższe. Klient sam dobiera długość oraz opcje wykończenia band. Ważna jest również ich mobilność oraz łatwość montażu i demontażu, którą osiąga się poprzez zastosowanie łączenia typu Fast Lock. Ze względu na wysoki stopień narażenia bandy na uszkodzenia mechaniczne, np. wskutek kontaktu z rozpędzonymi zawodnikami czy piłką, bandy sportowe wyposażone są w dodatkowe elementy wzmacniające konstrukcję. Do ochrony zawodników przed obrażeniami wykorzystuje się specjalne gumowe daszki nad diodami, a także ochronne pianki montowane w górnej części band. Ponadto, bandy wyposażone są w nóżki oraz podpórki, które sprawiają, że konstrukcja jest bardzo stabilna.

 

Siedziba główna

TDC Polska sp. z o.o.
ul. Warszawska 53
61-028 Poznań

tel. +48 67 348 29 31
e-mail: biuro@tdcpolska.pl

Siedziba w Berlinie 

SCEO Deutschland GmbH
Bundesplatz 8
10715 Berlin

e-mail: info@sceo.de

iso_9001.pngiso_14001.png

unia