PL

 

Nowoczesne multimedia dają nieograniczone możliwości komunikacji, wprowadzając rozwiązania na styku urbanistyki, przestrzeni cyfrowej i architektury. Pozwala to na tworzenie instalacji multimedialnych, które doskonale podkreślają walory architektoniczne i staje się medium, do przekazywania określonych treści. Fasady LED pozwalają zatem na stworzenie całkiem nowej jakości dla przestrzeni budynku, która staje się nośnikiem do interakcji z odbiorcami, przekaźnikiem treści reklamowych czy stanowi instalację artystyczną na określone wydarzenie. Niezależnie od przeznaczenia, fasady LED robią ogromne wrażenie na odbiorcach, ponieważ technologiczne możliwości pozwalają osiągnąć naprawdę wyjątkowy efekt.

 

Do uzyskania niepowtarzalnego, multimedialnego efektu stosuje się oświetlenie LED. Umożliwia ono tworzenie nieograniczonych technologicznie i bardzo efektownych instalacji, ozdabiających, w zależności od preferencji, części budynku lub jego całość. Czasem konieczne jest wyeksponowanie określonej części architektury, a czasem całej przestrzeni, łącznie z tworzeniem ruchomych obrazów na jej powierzchni. Tworzenie ruchomych, świetlnych aranżacji jest doskonałym pomysłem na wydarzenia promocyjne, sportowe czy artystyczne. Przykładem wykorzystania fasady LED na dużym obiekcie jest fasada budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. System punktów świetlnych LED został umieszczony na stalowych linkach za istniejącą fasadą szklaną.

 

Fasady LED dają możliwość oświetlenia budynku z bezpośredniego lub ukrytego źródła światła. Zamontowanie bezpośrednie polega na umieszczeniu systemu przed lub za fasadą i jest widoczne dla odbiorców. Można również zamontować oświetlenie niebezpośrednio, w którym źródło światła nie jest widoczne. Fasady LED to multimedialne rozwiązanie dla rozsądnych, wszak nie od dziś wiadomo, że oświetlenie LED zużywa mniejszą ilość energii niż np. świetlówki. Pozwala też na łatwe zewnętrzne sterowanie, intensyfikację kolorów i dowolne kształtowanie zaprogramowaną powierzchnią, co znacznie zwiększa możliwości zastosowania tego rodzaju fasad. Oświetlenie LED jest również trwałe, bowiem trwałość szacuje się na ok. 50 tys. godzin, co oznacza ponad trzykrotność żywotności innych form oświetlenia.

 

Fasady LED pozwalają na złożone instalacje multimedialne o niepowtarzalnym efekcie, ze względu na wysoką jakość emitowanego światła. Obraz uzyskany dzięki zastosowaniu fasad medialnych pozwala na uzyskanie do 90% wierności obrazu uzyskanego w świetle dziennym lub przy najlepszej jakości świetlówkach. Istotne jest również, że oświetlenie LED nie wytwarza niebezpiecznego promieniowania UV i podczerwonego IR.

 

Fasady medialne polecamy wszystkim, którzy od technologii oczekują najwyższej jakości i spektakularnego efektu. Możliwość tworzenia zaawansowanych obrazów i aranżacji na ogromnych płaszczyznach jest doskonałym rozwiązaniem dla firm, instytucji czy reklamodawców, a także artystów multimedialnych.

 

Siedziba główna

TDC Polska sp. z o.o.
ul. Warszawska 53
61-028 Poznań

tel. +48 67 348 29 31
e-mail: biuro@tdcpolska.pl

Siedziba w Berlinie 

SCEO Deutschland GmbH
Bundesplatz 8
10715 Berlin

e-mail: info@sceo.de

iso_9001.pngiso_14001.png

unia