Zamknij

Skontaktuj sięTDC Polska sp. z o.o.

ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań Poland

Dane rejestrowe:

NIP: 764-259-64-52
REGON: 300853199
KRS: 0000507950

Telefon:

+48 67 348 29 31

Serwis telefoniczny:

+48 531 818 599

Adres e-mail:

biuro@tdcpolska.pl

Type at least 1 character to search
Idź do góry
Kioski multimedialne - TDC Polska

Kioski multimedialne – jak wykorzystać ich atrakcyjność?

Obecnie technologie multimedialne, w tym kioski multimedialne są nieodłącznym elementem w przestrzeniach publicznych i towarzyszą nam na każdym kroku. Rozwój sztucznej inteligencji, powszechny dostęp do Internetu, cyfryzacja oraz coraz szybsze i bardziej efektywne przetwarzanie informacji, przyczynia się do pojawiania coraz większej ilości interaktywnych technologii w każdym miejscu i czasie. Wraz z szybkim rozwojem technologii, obserwujemy ogromny wzrost popytu, co niestety w wielu przypadkach uniemożliwia klientom bezpośredni kontakt z konsultantem lub osobą udzielającą informacji. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kiosków multimedialnych.

Czym jest kiosk multimedialny?

Kioski multimedialne to interaktywne urządzenie, które w sposób samoobsługowy umożliwiają świadczenie usług informacyjnych, handlowych, marketingowych oraz reklamowych w miejscach publicznych. W zależności od wykorzystywania mogą być wyposażone w urządzenia tj.: wielofunkcyjne bankomaty, drukarki laserowe, urządzenia do zdalnego realizowania operacji finansowych, ekrany dotykowe, kamery wideo, głośniki, aplikacje multimedialne, czytniki kodów czy czytniki kart chipowych. Zaletą multimedialnych kiosków jest ich intuicyjna i łatwa obsługa. Dzięki przyjaznemu dotykowemu interfejsowi użytkownik sam może wybierać interesujące go informacje.

Kiosk multimedialny w Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Kiosk multimedialny w Muzeum Niepodległości w Myślenicach | © TDC Polska

Gdzie wykorzystywane są kioski multimedialne?

Kioski multimedialne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które wykorzystuje wiele instytucji publicznych, przedsiębiorców, organizatorów eventów. Zastosowanie tych urządzeń jest tak naprawdę nieograniczone, mogę być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak również w przestrzeniach zewnętrznych. Kioski multimedialne z dotykowym interfejsem znalazły szerokie zastosowania w wielu dziedzinach życia, jak np. w centrum handlowym, muzeum, na festiwalach czy tragach.

Kiosk Multimedialny w Muzeum Pamięci Sybiru | © TDC Polska

Kiosk Multimedialny w Muzeum Pamięci Sybiru | © TDC Polska

Bezpieczne, przystępne i trwałe

Wiele kiosków multimedialnych jest dodatkowo przystosowanych do funkcjonowania w przestrzeni publicznej – na przykład posiadają one udogodnienia dla osób niepełnosprawnych czy zabezpieczenia przed uszkodzeniem wskutek aktów wandalizmu.

Nowoczesne rozwiązanie dla przestrzeni usługowych

Kioski multimedialne świetnie sprawdzą się w przestrzeniach usługowych w komunikacji z klientami oraz w prezentacji usług i produktów. Kioski multimedialne coraz częściej pojawiają się w galeriach handlowych i służą jako źródło informacji dla odwiedzających. Klienci mogą sprawdzić mapę centrum, rozmieszczenie sklepów czy punktów gastronomicznych. Oprócz rozmieszczenia punktów galerii, kioski multimedialne wykorzystywane są jako rozrywka dla odwiedzających. W wielu galeriach handlowych można spotkać interaktywne kioski z rozmaitymi aplikacjami i grami, co z pewnością umili czas spędzony w centrum, szczególnie tym najmłodszym gościom.  Oprócz funkcji informacyjnej i rozrywkowej kioski multimedialne ułatwiają zakupy klientom, np. dzięki samoobsługowym kasom lub personalizowaniu zamówienia, np. przez pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru ubrania czy butów. Zastosowanie tych innowacyjnych urządzeń jest nieograniczone, co pozwala na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni nie tylko usługowych.

 

Kiosk Multimedialny w Muzeum w Myślenicach | © TDC Polska

Kiosk Multimedialny w Muzeum w Myślenicach | © TDC Polska

Atrakcyjne przekazywanie treści edukacyjnych

Wraz z szybkim rozwojem technologicznym, zmienia się sposób przekazywania wiedzy, niezależnie od dziedziny, czy jest to sztuka, kultura, technika, nauki przyrodnicze czy historia. Dlatego coraz więcej wystaw muzealnych zarówno stałych jak i czasowych stawia na interaktywne przekazywanie informacji i wiedzy. Interaktywna ekspozycja to atrakcyjniejsza forma edukacji. Specjalizujemy się w projektowaniu i tworzeniu multimedialnych ekspozycji muzealnych, które wykorzystują nowe technologie, w tym kioski multimedialne! Kiosk multimedialny w muzeum może pełnić wiele funkcji od informacyjnej po edukacyjno-rozrywkową. W zależności od charakteru muzeum, budujemy fascynujące zabudowy kiosków multimedialnych, które urozmaicają wystawę i pozwalają zwiedzającemu na samodzielne zarządzanie treściami np. na uruchomienie prezentacji multimedialnej, filmu lub gry. Multimedialne kioski w różnego rodzaju zabudowach mogą Państwo zobaczyć w naszej realizacji w Muzeum Niepodległości w Myślenicach lub w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Jakie są zalety stosowania kiosków multimedialnych?

  • szybki dostęp do informacji
  • oszczędność pieniędzy, dzięki przyspieszeniu obsługi klienta
  • prosta i intuicyjna obsługa
  • możliwość spersonalizowania obudowy (kształt, kolor, branding)
  • możliwość uruchomienia wielu dedykowanych aplikacji informacyjnych i multimedialnych
  • łatwa aktualizacja danych
  • efektowna forma prezentacji
Kiosk Multimedialny w muzeum w Skierniewicach | © TDC Polska

Kiosk Multimedialny w muzeum w Skierniewicach | © TDC Polska

Jeśli chcą Państwo porozmawiać na temat kiosków multimedialnych lub innych rozwiązań interaktywnych z dziedziny Digital Signage, to zapraszamy to kontaktu. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego sprzętu.

 

Call Now Button